Blogas

6 dalykai, kuriuos privalote žinoti prieš kurdami vaiko kambario interjerą

2018-02-28 — Goda Leo1

main

Blogas

6 dalykai, kuriuos privalote žinoti prieš kurdami vaiko kambario interjerą

2018-02-28 — Goda Leo1

Kurti savo namų interjerą yra ganėtinai sudėtinga, tačiau sukurti tobulą kambarį vaikui dažnai gali pasirodyti tarsi neįmanoma užduotis. Reikia parinkti tinkamas spalvas, vaiko kambario baldus ir ypatingas interjero detales. Tai nėra paprasta, todėl tikimės, jog šie 6 Pigu.lt internetinės parduotuvės ekspertų patarimai padės sukurti tobulą kambarį jūsų vaikui.

Vaikai retai bus atsargūs

 

Patvarumas ir saugumas vaikų kambaryje turėtų būti prioritetas. Tai reiškia, jog vaikų kambario sienos privalo būti tvirtos ir lengvai nuvalomos. Vienas iš geriausių galimų variantų – siena papuošta natūralaus medžio lentomis. Įbrėžimai? Nebaisu – juk tai tik prideda natūraliai medienai savotiško grožio.

O kaip užtikrinti baldų saugumą? Nėra taip jau sudėtinga. Galite rinktis vieną iš kelių variantų:

  • Sunkius baldus, kurių nustumti, pakelti ir nuversti vaikas nesugebėtų;
  • Ypač lengvus baldus, kurie net ir nukritę ant vaiko, jo nesužeistų;
  • Minkštus baldus – sėdmaišius vietoje kėdžių ir pan.

Kambarys nebūtinai turi būti pilnas animacinių veikėjų

Daug kas įsivaizduoja vaikų kambarį pilną princesių, herojų ir supermenų, tačiau galima elgtis ir gana konservatyviai. Nebūtina nei naudoti ypatingų tapetų, nei pirkti baldų su piešiniais – pakanka kambario dizainui naudoti daug pastelinių spalvų ir jis atrodys pakankamai nuotaikingas ir vaikiškas be herojų ir animacinių veikėjų pagalbos. Taip pat toks vaikų kambario dekoravimas leidžia sutaupyti – vaikų mėgstamiausi herojai keičiasi gan dažnai, o pastelinės spalvos patinka net ir suaugusiems!

Galima derinti rafinuotumą ir žaismingumą

Jeigu jūsų vaikai jau yra šiek tiek vyresni, galite pradėti derinti rafinuotumą, solidumą ir žaismingumą – kambarys, jo baldai ar aksesuarai neturėtų trukdyti vaikui susikaupti besimokant ar atliekant kitus svarbius darbus, tačiau tuo pačiu vaikas privalo turėti kuo pasidžiaugti. Derinti įprastus baldus su vaikiškais baldais ir aksesuarais būtina norint sukurti solidžią aplinką su išsaugotu vaikystės prieskoniu.

Auginantiems du vaikus – atskirkite zonas

Nebūtina turėti du kambarius tam, kad galėtumėte auginti du vaikus. Jeigu jūsų vaikai gyvena kartu viename kambaryje, tiesiog atskirkite juos virtualiomis zonomis, aiškiai nubrėžkite kiekvieno vaiko erdvę, kad jie turėtų ir šiek tiek privatumo. Tai galite padaryti išskirdami juos baldais, pavyzdžiui, spinta, taip pat galite pasinaudoti dekoracijomis ar netgi spalvomis. Svarbiausia sukurti jaukią aplinką, kuri turėtų privačias erdves ir tuo pačiu atrodytų kaip bendras kambarys.

Negalima prisirišti prie daiktų

Rūbai, seni žaislai ir daugybė kito šlamšto tikrai nepuošia jūsų vaiko kambario ir tik užima vietą. Jeigu jūsų vaikas nebenešioja senų kelnių, išaugo batus ir nebežaidžia su senu žaislu – atiduokite šiuos daiktus labdaros organizacijoms, vaikų namams ar tiesiog kam nors, kam tų daiktų gali prireikti. Patys prie jų neprisiriškite – jūsų vaikai greičiausiai dar nemoka būti tvarkingi, todėl papildomi daiktai tvarkos palaikyti tikrai nepadės.

Leisti vaikams daryti sprendimus patiems gali būti gera idėja

Suprantama, jums gali atrodyti, jog jūsų vaikas dar yra per jaunas, kad priimtų bet kokius sprendimus. Bet esate neteisūs – galite net neabejoti, jis turi nuomonę kaip turėtų atrodyti jo kambarys! Tiesa, visiškos laisvės palikti nereikėtų.

Pavyzdžiui, renkantis vaiko kambario baldus, siūlome rasti po kelis kiekvieno baldo jums patinkančius variantus ir leisti vaikui išsirinkti iš tų kelių jums patinkančių variantų. Galite leisti vaikui nuspręsti dėl kambario spalvų ir baldų pozicijų. Nepamirškite – jis pasaulį mato šiek tiek kitaip nei jūs!

Vienas komentaras

  • Mamka

    2018-03-07 16:15

    Manau tobulo vaiko kambario nera, kiekvienas vaikas ji susikuria savaip padedamas tevu, jei tevai geranoriskai ziuri i tai kad pats mazylis turi rinktis ir skatina iniciatyva. Ivairios vaiku prekes gali sudominti ir patraukti demesi, bet manau butina leisti spresti ir mazyliui.

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.