Lankytinos vietosLietuvoje

10+ smagių muziejų su vaikais visoje Lietuvoje

2016-11-16 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

10+ smagių muziejų su vaikais visoje Lietuvoje

2016-11-16 — Goda Leo0

Man gaila, kad tik keli muziejai Lietuvoje supranta, jog užrašas „eksponatų rankomis neliesti“ ir piktai dėbčiojanti tetulė netoliese yra atgyvena. Muziejai dabar kuriami taip, kad lankytojai ne žiūrėtų į vertybes, bet patys išmoktų, sužinotų, patirtų, išbandytų. Dalinuosi sąrašu, kur tai jau galite padaryti.

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRAS (Vilniuje)

valstybes pazinimo centras

Tik prieš porą mėnesių duris atvėręs muziejus stebina modernumu ir įdomiai pateikta Lietuvos valstybės istorijos, pagrindinių faktų ekspozicija. Grupėms muziejus atviras darbo dienomis, pavienėms šeimoms – savaitgaliais. Privaloma ir būtina apsilankyti!

pazinkvalstybe.lt

ŽAISLŲ MUZIEJUS (Vilniuje)

Pamenu, kai šio muziejaus kūrėjai kreipėsi į visus, kviesdami pasidalinti senoviniais žaislais, o patys jėgas skyrė patalpų paieškai, jų klasifikacijai ir senovinių žaislų bei žaidimų atkūrimui. Žaislų muziejus vienas įdomesnių tiek vaikams, tiek suaugusiems: vaikai galės pamatyti ir išbandyti daugybę žaidimų, sužinoti kas yra sukučiai, o kiekvienas tėvas su malonumu vėl torpedomis pašaudys laivus žaidimų automatu, kuris buvo kurtas dar SSSR.

zaislumuziejus.lt

ARKLIO MUZIEJUS (Anykščių raj.)

arklio muziejus anykščiai 3

Seniai veikiantis, bet vis pasiūlantis kažką naujo ir netikėto. Tai ne žirgynas, nors arklių, kuriais pajodinėti galima, yra, bet arklininkystės muziejus. Labai smagu, kad čia gausu ne tik pramogų, bet ir edukacinių užsiėmimų, kur moko austi, lipdyti, margučius dažyti.

arkliomuziejus.lt

ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS (Vilniuje)

Kilkit iškart į viršutinį aukštą, nes pasivaikščiojimas aplink sanitarinius mazgus įdomus nebent inžinerijos bakalaurams 🙂 O viršuje jūsų laukia dvi puikios salės – vieną vėl patiks tėvams, nes joje demonstruojami senoviniai technikos prietaisai (kaip antai R2 robotą primenantis dulkių siurblys), o jos gale bus Interaktyvi mokslo ir technikos salė. Tokia, kokia būna technikos muziejuose užsienyje! Vaikai gali imti, liesti, bandyti, sužinoti viską patys.

Šios salės tęsinys yra trečiame aukšte, kur įrengtame protingame žaidimų kambaryje vaikai supažins su išcentrine jėga (sukdami įmantrų lagaminą), sužinos apie magnetų trauką (lipdydami veržlėles ant stipraus magneto), optinės apgaulės, sraigtų sujungimai ir dar daugiau.

http://www.etm.lt/

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS (Klaipėdoje)

Ekspozicija mažesniems greitai nusibos, bet užtat koks džiaugsmas stebėti ruonių ar delfinų šou! Tokio muziejaus lankymas – visos dienos išvyka visai šeimai, nuo pramogos keltis keltu per Kuršių marias iki važiavimo traukinuku iki paties muziejaus.

muziejus.lt

PINIGŲ MUZIEJUS (Vilniuje)

Lietuvos bankas pradinukams ir vyresniems vaikams parengė labai įdomų ir interaktyvų muziejų apie pinigus. Tai ne tik istorija apie „vagnorkes“, litus ar eurus, bet supažindinimas su pačiais pinigais. Nuo tų laikų, kai vertinamas buvo auksas iki dabartinių smulkintų banknotų žingsnis po žingsnio vaikai supažindinami su pinigų verte, valiuta. Laukia ir nemažai įdomybių, kaip pvz. milijono centų piramidė. Manote, ji labai didelė? Anaiptol…

Muziejuje informacija suskirstyta po konkrečias sales, todėl galima pasirinkti kas jau suprantama ar dar įdomu pagal amžių. Rengiamos edukacinės programos. Tiesa, yra ir ekspozicija Kaune.

pinigumuziejus.lt

ŠOKOLADO MUZIEJUS (Šiauliuose)

Visi prisimename tą drakoniuką, kuris nenorėjo dalintis saldumynais… Kiekvienas, manau, jaučiamės šiek tiek juo ir norėtume išsimaudyti šokolade. Saldainių fabrikas „Rūta“ kviečia vaikus jei ne maudytis, tai bent daugiau sužinoti apie tai, kaip atsiranda saldainiai.

www.sokoladomuziejus.lt

GELEŽINKELIO MUZIEJUS (Vilniuje)

Pati ekspozicija, neypatinga. Labai daug įvairių vėžių, detalių, vamzdžių, kai po vieno viskas pasidaro vienoda. Rasite visas geležinkeliečių uniformas, senovinius prietaisus. Taip pat sale, kurioje po stiklu įrengti žaislinių traukinukų miestai. Eh, kad tokį turėti namuose. Teks ne tik seilę varvinti, bet ir atlikti lentoje pavaizduotą užduotį – surasti karvę, dviratininką, parkritusį žmogų ir dar daugybę smulkių objektų.

Įdomumas laukia lauke, todėl pasirinkite tinkamą orą (arba aprangą) kada lankysite šį muziejų. Lauko ekspozicijoje galima įlįsti į įvairiausius vagonus, lokomotyvus, pasivažinėti motodrezina.

www.litrail.lt/muziejus-veikla

LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUS-OBSERVATORIJA (Molėtų raj.)

Paprastai tariant – Molėtų observatorija, kurioje smagiausia vasaros naktimis žiūrėti į žvaigždes. Tiesa, muziejus pakankamai užimtas, todėl vasarą vietas būtina rezervuoti iš anksto. Pradžioje aplankysite ekspoziciją, o vėliau galėsite pažiūrėti su itin galingu žiūronu (kokiu – priklauso nuo programos laiko).

www.etnokosmomuziejus.lt

KITI

Kitus muziejus sunku išskirti, nes jie nėra itin pritaikyti vaikams, bet patraukliai pateiktos įdomios informacijos juose yra. Apsilankykite: Vytauto Didžiojo karo muziejuje, Kauno pillyje, Valdovų rūmuose, Laikrodžių muziejuje Klaipėdoje, Velnių muziejuje Kaune, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Trakų salos pilyje.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.