Naujieji metai labai gera proga pradėti ką nors naujo. Daugybė žmonių pasižada atsisakyti blogų įpročių, dažniau sportuoti ar sveikiau maitintis. Dalijamės idėjomis, ką galima pasižadėti pasiekti visai šeimai kartu. Galbūt, vienas iš šių pažadų, pagerintų jūsų šeimos gyvenimą?
1. Dažniau būsime gryname ore
Pasižadėdami iškart sudarykite planą, kaip pasieksite šio tikslo. Galbūt kiekvieną savaitgalį aplankysite vis kitą pažintinį taką ar gamtos objektą? Arba galima šio tikslo siekti palaipsniui ir kas antrą dieną eiti su šeimai į valandos pasivaikščiojimą. Arba vasaros atostogas galima praleisti palapinėje.
2. Išbandysime dėkingumo praktiką
Labai paplitusi tarp tų, kurie įsigilinę į savęs pažinimą, bet ši praktika taip pat naudinga vaikams ir šeimoms. Teigiama, kad dažniau dėkojantys ir dėkingi žmonės būna laimingesni. Verta išbandyti? Galite kasdien vakarienės metu ar prieš miegą pasakyti už kokius dalykus šiandien esate dėkingi. ar vesti šeimos dėkingumo dienoraštį.
3. Daugiau skaitysime kartu
Net ir dideliems vaikams verta skaityti garsiai arba galite skaityti vienas kitam. Jei auginate paauglius – galite namuose surengti knygų klubą ir perskaičius vienodas knygas jas aptarti. Užsibrėžkite, kiek knygų perskaitysite šiemet. Jei daug skaitote, galbūt verta išbandyti kitą stilių? Pavyzdžiui, 2021-ieji tegu tampa poezijos metai jūsų šeimai.
4. Naujos tradicijos
Sugalvokite, kokiomis naujomis tradicijomis galėtų pasipildyti jūsų šeimos gyvenimas. Jei penktadienio vakaras – filmų naktis, galbūt šeštadienį skirkite stalo žaidimams? O gal paskutinį mėnesio sekmadienį išbandykite netradicinę kokių nors šalių virtuvę?
5. Šeimos meniu
Gal verta pagalvoti apie tradiciją, visiems kartu sekmadienio vakarą suplanuoti ateinančios savaitės meniu? Psichologai teigia, kad jei vaikai patys prisideda prie maisto ruošimo (nuo idėjos iki pagaminimo), jie mieliau ragauja ir geriau valgo. Be to, toks meniu padės ir sutaupyti.
6. Sveikinsimės ir atsisveikinsim
Daug laiko neatimantis, bet ypatingai gerus jausmus sukeliantis įprotis, tai šilti pasisveikinimai (ryte atsibudus, susitikus virtuvėje ar pasiimant iš darželio) ir meilės kupini atsisveikinimai, lyg matytumėtės paskutinį kartą.
7. Šlovė patisonui (arba baklažanui, arba kitai daržovei)
Paskelbkite šlovinimo mėnesį vienai daržovei, kurios anksčiau nebuvo jūsų maisto racione. Nereikia jos vaikams kišti per prievartą ar iš jos gaminti kažką kasdien, bet sutarkite, kad pagaminsite keletą patiekalų iš jos ir visi šeimos nariai pabandys paragauti. Dažnai net suaugę vengia naujų daržovių (pavyzdžiui, kada paskutinį kartą ragavote pankolio?), todėl bus puiki proga supažindinti savo gomurį su naujais skoniais, o šeimos meniu – su naujais patiekalais.
8. Eisime į pasimatymus
Jei auginate daugiau nei vieną vaiką, būtina kiekvienam jų skirti bent kiek nors individualaus dėmesio – žaisti, išeiti pasivaikščioti ar apsilankyti renginyje. Šia tema rašytoja Rasa Borodina išleido knygą „Pasimatymas su mama“, kurioje pataria, ką galim įdomaus nuveikti kartu ir kodėl tai svarbu.
9. Taupykime!
Sugalvokite, kam norėtų sutaupyti VISA šeima ir suplanuokite, kaip tai galite padaryti. Žinoma, didžiausia dalis teks tėvams, bet ir vaikai gali prisidėti savo būdais – galbūt atlikdami smulkius darbus kaimynams arba atsisakydami kai kurių nereikalingų išlaidų.
10. Įgyvendinsime svajonę
Sugalvokite tikslą, užduotį ar svajonę, kurie būtų svarbūs visai šeimai. Ne visiems jiems reikia pinigų, bet kai kuriems – daugiau laiko, kantrybės ar darbo. Galbūt metų iššūkis gali tapti namelio medyje statybos. Arba kelionė kemperiu? Išsirinkę tikslą, surašykite visus darbus į smulkiausius žingsnelius, kurių reikia, kad jį pasiektumėte. Pasidalinkite, kas ką darys. Pirmyn!