Lankytinos vietosLietuvoje

10 idėjų, ką nuveikti Alytuje visai šeimai su vaikais

2019-11-17 — Goda Leo1

main

Lankytinos vietosLietuvoje

10 idėjų, ką nuveikti Alytuje visai šeimai su vaikais

2019-11-17 — Goda Leo1

 1. Anzelmo Matučio memorialinis muziejus

Muziejus įkurtas name, kuriame 1961–1985 metais gyveno vaikų poetas, pedagogas Anzelmas Matulevičius-Matutis. Pastato antrame aukšte išsaugotas rašytojo darbo kambarys su autentišku interjeru, biblioteka, suvenyrais ir asmeninais daiktais. Čia galima pamatyti didžiąją dalį A. Matučio vaikams sukurtų knygų. Antrojo kambario ekspozicija iliustruoja rašytojo kasdieninį gyvenimą ir įkvėpimo šaltinius. Įvairūs eksponatai ir fotografijos byloja apie tolimas keliones ir meilę gamtai. Muziejuje moksleiviams ir šeimoms siūlomos įvairios edukacinės programos, rengiamos vaikų kūrybos parodėlės. Šiltuoju metų laiku Poeto kieme vyksta renginiai. Kitapus gatvės, A. Matučio parke, lankytojus pasitinka mediniai poeto kūrinių personažai: Raganosis, Drevinukas, Pelėda ir kiti.  Kainos: ekskursija – 10 Eur, edukacinis užsiėmimas dalyviui – 2 Eur, audiogido paslauga – 1 Eur. Lankymas nemokamas

KONTAKTAI: A. Matučio g. 8, Alytus. Tel.: +370 315 53 172 www.alytausmuziejus.lt/matutis 

2. Nuotykių parkas „Tarzanija“

Parke yra 7 skirtingo sudėtingumo trasos suaugusiems ir paaugliams ir viena speciali trasa vaikams nuo 3 iki 7 m. Čia galima ramiai palikti pačius mažiausius karstytis ir laipioti be papildomų apsaugų, kadangi visa trasa įrengta su elastingais tinklais, kad mažyliai neiškristų ir nesusižeistų. Parke yra batutas. Žaisti futbolą, tinklinį, kvadratą, dartus galima nemokamai. Vaikams džiaugsmo suteiks pasijodinėjimas poniu ir žirgais, jojimo pamokos. Parke yra kavinė-picerija ant Nemuno kranto.

KONTAKTAI: Radžiūnų g. 33, Radžiūnų k., Alytaus sen., Alytaus r. Tel.: +370 671 80 500 www.tarzanija.lt

3. Lėlių teatras „Aitvaras“

Lėlių teatre „Aitvaras“ vaikai gali pamatyti ne tik spektaklius, bet ir sudalyvauti edukacinėje programoje, kurios metu galės susipažinti su lėlių teatro specifika, lėlių technikomis, pasigaminti lėlę ar pirštinę – lėlę ir sužinoti jos valdymo ypatumus.

KONTAKTAI: Rotušės a. 2, Alytus. Tel.: +370 698 13264, +370 315 25737  www.leliuteatrasaitvaras.lt

4. Alytaus miesto teatras

Alytaus miesto teatras savo repertuare turi daug įvairių spektaklių ne tik suaugusiems, bet ir vaikams bei jaunimui. Be to, teatras parengęs keletą edukacinių programų vaikams ir jaunimui, kuriomis kviečia: „Teatro pasaulis magiškas ir paslaptingas. Atvykite pas mus ir atraskite savyje dar neatrastų talentų“.

KONTAKTAI: Rotušės a. 2, Alytus. Tel. +370 315 73 858 http://alytausteatras.lt/

5. Alytaus kraštotyros muziejus

Muziejaus ekspozicijos ir vertingi eksponatai iš muziejaus rinkinių suteikia galimybę geriau pažinti krašto praeitį. Alytaus kraštotyros muziejus parengęs kelias edukacines programas: kelių ciklų „Raštininko baltos rankos“, „Grikio kelias“, „Žvakių liejimas“, be to, kviečia pabūti  aktyviais dalyviais: dirbant prie ekspozicijos vitrinų, atliekant įvairias praktines užduotis ir tiesiog gerai praleidžiant laiką.

KONTAKTAI: Savanorių g. 6, Alytus. Tel.: +370 315 51990, +370 607 81 825 https://www.alytausmuziejus.lt/

6. Olimpo Kalnas GYM 

Sporto ir pramogų centras, kuriame lankytojų laukia gimtadienio šventės arba tiesiog smagūs pasišokinėjimai ant batutų.

KONTAKTAI: Naujoji g. 114 B, Alytus. Tel.: +370  685 60109, +370  652 35569 http://www.olimpokalnasgym.lt/Batutai.html 

7. Alytaus sporto ir rekreacijos centras

2010 m. renovuotas plaukimo baseinas atitinka tarptautinius ir olimpinius standartus. Čia lankytojų laukia sportinis baseinas su aštuoniais 50 metrų ilgio plaukimo takeliais sumontuota moderni elektroninė plaukimo ir vandensvydžio varžybų valdymo įranga. Paplaukioję galite atsipalaiduoti moderniame, net 84 m2 ploto pirčių komplekse, kuriame yra įrengta sauna, garinė bei infraraudonųjų spindulių pirtys ir sūkurinės vonios.

KONTAKTAI: Naujoji g. 52, Alytus. Tel.: +370 672 31352 http://baseinas.asrc.lt/baseinai-pirtys/

8. Indėnišką edukacinę programa 

Tai programa aktyviems ir žingeidiems, apie abiejų Amerikos kontinentų indėnų kultūrą, regionus, buitį, tradicijas. 2-2.5 val. trukmės programa, grupėms nuo 10 žmonių. Atvykusiems programos dalyviams, išdažomi veidai (tik norintiems). Supažindinami su prerijų indėnų gyvenamuoju būstu (niitoyis), jo konstrukcija, vidaus įranga. Mini būsto (niitoyis) pastatymo rungtis. Mantos pervežimo konstrukcijų  (mustangui, šuniui) pristatymas. Indėniškų replikų muziejus. Aktyvūs žaidimai: tomahauko, svaidomojo peilio mėtymas, šaudymas iš lanko, apačių bėgimas, bizono kiaušinio žaidimas.

KONTAKTAI: Gardino g. 11, Meškasalio k., Raitininkų sen., Alytaus r. (54.283897, 24.145302). Tel.: +370 616 14 142

9. Šaltalankių ūkio „Gintarinė uoga“ edukacinė programa

Ekologiškame šaltalankių ūkyje „Gintarinė uoga“ rengiamos edukacinės programos, kurių metu pasakojama, kuo šaltalankių uogos panašios į gintaro gabalėlius, kaip šaltalankių pagalba atjauninti organizmą, stiprinti imunitetą ir išgydyti rimtus susirgimus. Užsiėmimų metu galima ne tik paragauti, bet ir įsigyti sveikos, ekologiškos produkcijos: saldainių – guminukų, pyragų, keksiukų, giros, sulčių, uogienės, arbatos.

KONTAKTAI: Domantonių g. 17, Venciūnų k., Alovės sen., Alytaus r. Tel.  +370 626 44 522 www.gintarineuoga.lt

9. Ruminos žirgai

Atsibodo miesto šurmulys? Norisi išbandyti kažką naujo? O gal seno tik užmiršto? Atvykite į Ruminos Jojimo Klubą ir užmirškite miesto rutiną!

KONTAKTAI: Juočiškių k., Pivašiūnų sen., Alytaus r. (54.418531, 24.181892). Tel.: +370 684 41 512 www.facebook.com/ruminos.zirgai

10. Parkai ir žaidimų aikštelės

Alytuje Jaunimo parkas pritaikytas tiek renginiams, tiek ramiam poilsiui, čia įrengtos vaikų žaidimų, šachmatų, sporto, riedlenčių–riedučių aikštelės bei dvi dviračių kalnelių trasos (angl. „pumptrack“). Viena trasa skirta vaikams ir pradedantiesiems, o kita – pagrindinė, 2019 metais atidaryta, didžiausia dviračių kalnelių trasa Lietuvoje.

Alytuje Kurorto parko skvere, už Laisvės angelo aikštės, įrengta moderni laipynių ir sūpuoklių vaikų žaidimų aikštelė. Greta – atvira lauko muzikos instrumentų aikštelė.

Prie Mažojo ir Didžiojo Dailidės ežerų bei Alytaus piliakalnio yra įrengtos poilsio zonos su vaikų žaidimų aikštelėmis.

Dauguose, Turgaus aikštėje, yra įrengta žaidimų aikštelė, kurioje vaikai gali smagiai praleisti laiką.

Butrimonyse, rekonstruotoje istorinėje trikampėje miestelio aikštėje, šalia išskirtinio akrilo kolbos formos fontano, kurio viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys, laiką smagu leisti skambinat lauko muzikos instrumentais. 

 

Vienas komentaras

  • Dzūkijos uoga

    2020-01-28 16:14

    Visai šalimais Alytaus žaliuoja Dzūkijos nacionalinio parko pušynai, viliojantys savo vaizdingomis vietomis bei pramogomis tiek pavienius keliautojus, tiek ir šeimas su vaikais. Merkinės miestelis ir etnografiniai Dzūkijos kaimai turi daug ką pasiūlyti mažiesiems pramogautojams. Štai kelios idėjos, ką pamatyti aplink Merkinę su jaunaisiais pramogautojais: https://kaimoturizmosodyba.eu/savaitgalio-pramogos-dzukijoje/

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.