Renginiai

Kai ateina laikas atsakyti į “nepatogius” klausimus

2019-01-23 — Laura Bernotaite0

main

Renginiai

Kai ateina laikas atsakyti į “nepatogius” klausimus

2019-01-23 — Laura Bernotaite0

Labai smagu stebėti augančius ir besikeičiančius savo vaikus, labai gera būti autoritetu ir sugebėti atsakyti į visus vaikams kylančius klausimus, tik vieną dieną, sakyčiau nepastebimai, tie klausimai tampa kebloki ir kritiški, tiek kalbant apie ekologiją ir klimato kaitą, tiek ir apie kūną bei kūniškumą, tikėjimą, gyvenimo prasmę… Diagnuozuojam su draugėm – paauglystė.

Taigi gyvenant virsmuose labai smagu atrasti pastiprinimą iš šalies, kadangi ne visi tėvų atsakymai tenkina, o ir nevisad smagu atvirai kalbėtis su tėvais, kad ir kokie artimi bebūtume. Noriu pasidalinti man dideliu atradimu tapusia vaikų lytinio švietimo programa (na va nuraudau net rašydama) http://www.manovaisingumassvarbus.lt/ Tai vyrai ir moterys, kurie pasakoja į paauglystę žengiantiems 10-12 metų berniukams ir mergaitėms apie tai, kas vyksta su jų kūnais, kaip tai yra gražu ir kodėl savo organizmą reikia gerbti, iš kur ir kaip atsiranda vaikai, kodėl reikalingos mėnesinės. Ne tik pasakoja susisodinę ratu, bet ir išgyvena tą virsmą. Jų parengta programa mergaitėms “Ciklo šou” tikras teatras, o programa berniukams “Agentai vykdo misiją” iš pasakojimų ir nuotraukų panašus tiesiog į veiksmo kupiną šelionę. Visa seminarų medžiaga yra orientuota į pagarbą savo kūnui.

 

Tėvams paskaita yra nemokama, tik reikia užsiregistruoti, facebook paskyroje https://www.facebook.com/Manovaisingumassvarbus/ skelbiama kur ir kaip.

PAPILDYTA Godos

Mano Smiltei dešimt ir nors atrodo, kad ji dar mažas vaikiukas, bet suprantu, kad klausimų kyla ir į ne į visus juos galiu atsakyti išsamiai. Taip, galiu dukrai papasakoti apie mėnesines, apie higienos priemones, bet kaip iš tiesų viskas vyksta? Kokie procesai? Kokie hormonai? Taip atradau „Ciklo šou”, kur tokių išsamių biologijos žinių nesu mačiusi niekur kitur. O žinios, mano manymu yra pats stipriausias ginklas prieš įvairius mitus ir baimes.

Pirmiausia į susitikimą keliavau aš, kur programos įkūrėja Elena Kosaitė-Čypienė papasakojo, ką sužinos mergaitės, atsakė į visus kilusius klausimus, parodė nuotraukas ir net priemones. Todėl taip, pačiame „Ciklo šou” nebuvau, bet galiu pasakyti, kad tai tikras tikras šou. O žinote, kas labiausiai patiko? Skiepijama meilė savo kūnui, vaisingumui, dėkingumas, už tai, kad mes tokie ypatingi. Ir jei kam nors menstruacijos siejasi su nešvaru, purvina ir gėda – tai tik dėl blogo auklėjimo, nes visa tai yra dovana.

Smiltė iš paskaitos-spektaklio grįžo… paaugusi. Su tokia šypsenėle, kad ji ir ji jau viską žino, „įstojo į klubą”, su tėčiu ėjo lažybų, tai kiek tų spermatozoidų prisigamina kas minutę, o tam, kad nepasimirštų – gavo ir informacinę knygelę atminčiai. Todėl tokia paskaita „must visit” visoms ir visiems (kaip jau Laura ir rašė – berniukams yra paskaita-užduotis „Agentai vykdo misija”, kurioje jie kovoja už spermatozoidų komandą).

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.