Žaidimai

„Traukinukai“ – stalo žaidimas visai šeimai

2016-02-02 — Goda Leo0

main

Žaidimai

„Traukinukai“ – stalo žaidimas visai šeimai

2016-02-02 — Goda Leo0

Mes beveik neturime vaikiškų stalo žaidimų, nes yra daug puikių, kuriuos smagu žaisti visai šeimai. “Ticket to ride” – vienas jų. Video siužete septynmetė Smiltė pasakoja, kodėl jai patinka šis žaidimas ir kaip jį reikia žaisti.

Aš norėčiau pridurti, kad šis žaidimas yra daugelio stalo žaidimų dešimtukuose ir yra išleista daugybė jo papildymų, žemėlapių ir versijų (suskaičiavau apie 20…).

 

Kuo jis naudingas vaikams?

 • Supažindina su geografija
 • Moko skaičiuoti
 • Ugdo taktiką ir strategiją, nes reikia nuolat galvoti apie būsimus ėjimus, kokių jiems reikės kortelių ir pan.

Kaip žaisti “Ticket to ride. Europe”?

Žaidimo tikslas – gauti kuo daugiau taškų, kurie duodami už įvykdytas misijas, sujungus kortelėse nurodytus miestus.

Todėl pradėdami žaidimą pirmiausia išsitraukite kelionės tikslo korteles „misijas“, nurodančias kuriuos miestus reikės sujungti. Jų apačioje parašyti skaičiai – tai taškai, kuriuos gausite, jeigu misiją įvykdysite ar bus atimti, jeigu ne.

Patogiausia, kai maršrutai dubliuojasi, todėl vienu ypu įveiksite net keletą misijų. Juk nebūtina važiuoti tiesiausiu keliu!
Kaip vyksta žaidimas?

Išsirenkate spalvą, kurios traukinukais „važiuosite“.

Šalia lentos padedate atverstas 5 traukinių korteles ir užverstą likusių krūvelę. Žaidimo principas – jeigu reikia įveikti maršrutą tarp Paryžiaus ir Berlyno (čia tik pvz.), o jį jungia geltonas penkių vagonų kelias – tai jums reikia penkių geltonų kortelių. Kai rankose turite šias korteles, savo ėjimo metu „važiuojate“ – dedate reikalingas korteles ant stalo ir bėgius uždengiate savo spalvos vagonais. Jei pritrūksta tam tikros spalvos kortelių – jas galite pakeisti lokomotyvais, kurie yra lyg šio žaidimo džokeris, gali apsimesti bet kokia spalva.

Savo ėjimo metu galite daryti vieną iš trijų veiksmų:
 • imti dvi korteles nuo stalo (vieną paiimate, atverčiate kitą iš užverstų kortelių krūvelės ir tik tada imate antrą). Jeigu imate lokomotyvą – galima imti tik vieną kortelę.
  imti korteles “nematom” iš užverstos krūvelės. Privalumas, jeigu netyčia gaunate lokomotyvą, gražiai nutylite ir traukiate antrą
 • “važiuojate“ – paskelbiate kurį kelią įveikėte ir užstatote savo traukinukais
 • jeigu baigiasi misijos ar manote, kad jas greitai ir lengvai įveiksite – traukite tris naujas. Galite pasilikti visas tris, bet nesėkmės atveju (jeigu jums jos nepatinka) vieną vis tiek privaloma pasilikti.

Žaidimas baigiasi, kai kuriam nors žaidėjui rankose lieka du ar vienas vagonas. Tuomet pasibaigia ratas ir skaičiuojami taškai.

Taškai gaunami:
 • už įveiktas misijas;
 • už pastatytus kelius – skaičiuojama iškart žaidžiant;
 • žaidimo pabaigoje dešimt papildomų taškų duodama už ilgiausia NEPERTRAUKIAMĄ kelią;

Sėkmės! Jeigu kas nors neaišku – klausikite komentaruose

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.