main

Knygos

Pasaulio paauglius užkariavęs bestseleris – jau ir lietuviškai: įspūdžiai perskaičius „Skandaras ir vienaragių vagis”

2022-05-17 — Goda Leo1

Knyga apie vienaragius? Oi, sakau, maniškėms labai patiks – septynmetė juos labai myli. Ne, sako, leidyklos „Naminukas“ atstovė – čia vienaragiai yra kitokie, tad į namus atkeliavus ką tik išleistos knygos „Skandaras ir vienaragių vagis“ tomui ją griebė mūsų labiausiai skaitanti dešimtmetė. Ir dvi dienas vaiko nebuvo 🙂

Annabelė Steadman tituluojama, kaip didžiausią honorarą už debiutinę knygą vaikams gavusi rašytoja. Nuo darbo perdegusi teisininkė iš Didžiosios Britanijos parašė romaną, kuriam dar nepasirodžius knygynuose buvo nupirktos ir filmo teisės. Ši knyga yra pirmoji iš būsimų penkių knygų serijos.

 

Koks knygos žanras? Fantastinis nuotykių romanas. Pirmoje dalyje susipažinsite su Skandaru – paaugliu našlaičiu, kurio pasaulyje netrūksta stebuklų ir magijos. Pavyzdžiui, ypatingų vienaragių, kuriuos valdyti nuo kraujo troškimo gali tik saujelė išrinktųjų, kurie tampa vienaragių raiteliais. Žinoma, juo tapti nėra paprasta, o Skandarui sukuriamos dar ir papildomos kliūtys. O dėl ko viskas taip vyksta? Gal su tuo yra susijusi jo mamos mirtis? Autorė teigia, kad istorija dar gilesnė: „Skandaras ir vienaragių vagis“ kalba apie santykius su šeima, emocinę sveikatą, draugų palaikymą, vietos po saule paieškas ir absoliutų savęs priėmimą net tuomet, kai pasaulis atrodo nuožmesnis nei kraugeriški vienaragiai.

Dešimties Eleonora teigia, kad ši knyga įkvėps kiekvieną siekti svajonės ir nekreipti dėmesio į jokias kliūtis. Sunku perpasakoti, kaip jai ta knyga patiko – vaikas iš tiesų buvo nuo jos neatplėšiamas, tad garantuoju, kad nuo jos neatsitrauks ir sunkiai mėgstamą knygą randantys ar visai nemėgstantys skaityti.

Aptarusios siužetą su dukra radome net šiek tiek panašumų su jos mėgstamu Hariu Poteriu. Veikėjas – taip pat berniukas. Na, šįkart pusiau našlaitis. Veiksmas vyksta magiškoje aplinkoje, kur netrūksta stebuklų. Knygos autorė – taip pat iš Didžiosios Britanijos. Svarbiausias tikslas – pasitikėti savo jėgomis, turėti draugų, nebijoti rizikuoti ir tikėti gėriu.

Anonsuodama savo knygą „Twitter“ A.Steadman rašo, kad skaitytojų čia laukia: kraujo ištroškę vienaragiai, stichijų magija, dangaus mūšiai, nuožmi draugystė, namai medyje, mirtini priešai, netikėti herojai ir epinis nuotykis. Ir visa tai tikra tiesa!

Dabar vienintelis iššūkis namuose, kaip paaiškinti dviems vienu kambariu besidalijančioms merginoms, kokie iš tiesų yra vienaragiai – vaivorykštėmis tviskantys mieli sutvėrimai ar aršūs žudikai neatsispiriantys kraujo kvapui?

Prisipažinsiu, kad neatsispyriau ir knygą po dukros pradėjau skaityti aš pati. Ir lygiai taip pat įtraukia ir mane! Todėl noriu pasveikinti „Naminuko leidyklą“ su puikiu autorių teisių pirkiniu – paaugliai (ir jų tėvai) jus tikrai nuo šiol labai labai mylės! Na, ir nekantriai laukiame tęsinio 🙂

Knygą rasite knygynuose arba internete https://vaga.lt/skandaras-ir-vienaragiu-vagis?search=skandaras

 

Vienas komentaras

  • Gabrielė

    2023-08-12 14:50

    Man ši knyga labai patinka. Aš spėju, kad bus 5 dalys, nes yra 5 stichijos. Prisipažinsiu, kad aš nelabai mėgstu skaityti knygas. Bet šita knyga tikrai turi būti gera jei net ir aš skaitau!!!

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.