Lankytinos vietosLietuvoje

KLAIPĖDA: lankytinos vietos/pramogos šeimoms su vaikais

2021-05-08 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

KLAIPĖDA: lankytinos vietos/pramogos šeimoms su vaikais

2021-05-08 — Goda Leo0

“Kalbančios skulptūros”

Į Klaipėdą atvyko kalbančių skulptūrų projektas ir jau šią vasarą svečiai ir vietiniai, savo mobiliųjų prietaisų pagalba galės prakalbinti net 13 skulptūrų. Kalbančios skulptūros pačios papasakoja savo istorijas maloniu ir individualiu balsu. Atvykus prie skulptūros ir nuskenavus pateiktą QR (quick response) barkodą, arba apsilankius mūsų svetainės “Kalbančių skulptūrų” polapyje bus galima išklausyti jų pasakojimus. Pačios skulptūros nėra labai nutolusios viena nuo kitos, tad mes rekomenduojame pasivaikščioti po miestą ir taip susipažinti su visomis apjungiant jas į vieną maršrutą.

 

Banglenčių stovyklos vaikams

Klaipėdoje yra įsikūrusios net keturios banglenčių mokyklos. Visos jos dirba su vaikais ir gali pasiūlyti nuo vienos dienos iki savaitgalinės stovyklos vaikams mokantiems plaukti. Melnragės paplūdimyje (tai veinintelė Lietuvoje unikali vieta, kurioje) galima gaudyti bangas. Vaikai galės išbandyti plaukimą jūroje ne tik banglentėmis, bet ir su irklentėmis.

Aplikacija “Atrask klaipeda”

Mažuosius keliautojus prižiūrimus tėvelių kviečiame pažinti Klaipėdą per specialą mobiliąją aplikaciją, kur vaikai bus patraukliai supažindaindami su miestu, dalyvaus žinių žaidime ir galės aplankyti įdomiausias vietas. Mobiliąją programėlę galima parsisiųti iš Google Play ir App Stote parduotuvių.

Klaipėdos universiteto botanikos sodas

Klaipėdos universiteto botaniko sodas teikia aplinkosauginį švietimą aktualų suaugusiems ir vaikams. Čia puiki vieta ir pažinčiai su sodo augalais; naujiems potyriams specialiame pojūčių labirinte (tam reikės nusiauti batus ir eiti basoms); šeimoms botanikos sode yra įrengtos ir pikniko zonos. Klaipėdos universiteto botanikos sode galite įsigyti vietoje užaugintų artbatžolių. Plačiau: https://www.ku.lt/botanikos-sodas/

Pasikalbėjimas su bunkeriu

“Ferdinando skveras”, tai skveras su paslaptimi. Vaikai čia gali pasikalbėti su II Pasaulinio karo laikų požemine slėptuvėje, tam įrengti specialūs akustiniai-edukaciniai įrenginiai. Skveras turėtų būti atidarytas vasaros pradžioje.

Vaikų žaidimų aikštelės ir fontanai

Mieste daugėja šeimoms draugiškų vietų su įvairiomis žaidimų aikštelėmis mažiesiems – viena tokių yra Vėtrungės aikštė, fontatanas su atkurtomis senomis medinėmis skulptūromis ir Ąžuolyno giraitės parkas. Dar viena jauki erdvė yra suformuota prie Klaipėdos kultūros fabriko ir greta esančių bastioninių pylimų. Vaikų žaidmo aikštelė vaikams, krepšinio aikštė jau didesniems, ir specialioje juostoje sumontuoti šokantys fonanai (prieš einant reikėtų apsižvalgyti nes nežinia kada jie įsijungs 🙂 ).

Baltiškų papuošalų gamybos užsiėmimai

Klaipėdos kalvystės muziejus turi dirbtuves, kuriose yra teikiamos edukacinės paslaugos. Čia yra galima susikurti baltiškų motyvų turinčių papuošalų savo rankomis už simbolinę kainą. Užsiėmimai tinkami tiek vaikams, tiek suaugusiems. Plačiau: https://www.mlimuziejus.lt/lt/kalvystes-muziejus/

Lėlių teatro edukacijos ir spektakliai

Klaipėdos lėlių teatras vienas pirmųjų pradėjo rengti edukacines programas vaikams, pritakytas skirngo amžiaus auditorijai. Lėlių teatras nuo seniausių laikų buvo žaidybinio pobūdžio. Lėlė kaip žaidimo priemonė naudojama darbui su vaikais. Klaipėdos lėlių teatras gilesniai pažinčiai siūlo ir lėlių gamybos dirbtuves, kurių metu galima pasigaminti įvairių technikų lėles, atskleisti teatrinės lėlės gyvybės paslaptis.

BMX dviračių ir riedlenčių parkas

Jaunimo ypač pamėgtas objektas – BMX dviračių ir riedlenčių parkas, kuriame veiksmas verda net kai lauke ir minusinė temperatūra. Jeigu jūsų vaikas mėgsta tokias pramogas tai būtų nuodėme neapsilankyti šiame objekte.  Aplinkui teritroiją yra suformuotas parkas su žaidimo aikštelėmis, promenadomis, tvenkiniais ir poilsio vietomis. Adresas: Laukininkų g. 30, Klaipėda.

Turas šeimai elektriniu katamaranu “Popa boat”

Klaipėdos “Popa boat” elektrinių katamaranų nuoma. Šios vandens transporto priemonės valdomos tiesiog vairalazde. Pasiplaukiojimai Danės upe galimi nors ir iki Klaipėdos universiteto botanikos sodo. Žaliosios technologijos pritaikytos vietos jaunųjų verslininkų tvariai pažinčiai su miestu kitu kampu. Plačiau: https://popaboat.com

Dirbtinių uolų laipiojimo klubas “Scala dream”

Lietuvoje kalnų gal ir neturime, tačiau turime gan populiarią veiklą – laipijimą dirbtinėmis uolomis. Klaipėdos klubas yra konkurencingas visoje Lietuvoje, gal tai dėl esmų tarsų “Scala dream” sporto klube, gal dėl patyurių specialistų. Galime patiktinti jog ši pramoga yra saugi, ir saugumo užtikrinimui skiriama daug dėmesio, na o ir lipimo trąsos dažniai būna ne tik aukštyn 🙂 Plačiau: https://www.scaladream.com

Daugiau informacijos apie lankytinas vietas, edukacijas ir pramogas Klaipėdoje – klaipedatravel.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.