RenginiaiVilnius

„Skaitymas su šunimi” – programa skaitymo sunkumų turintiems vaikams

2018-09-12 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

„Skaitymas su šunimi” – programa skaitymo sunkumų turintiems vaikams

2018-09-12 — Goda Leo0

Jau trečius metus Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įgyvendinamas projektas „Skaitymas su šunimi“ sulaukė daug visuomenės dėmesio ir suteikė apčiuopiamos naudos jo dalyviams. Bendradarbiaujant su Kaniterapijos asociacija bibliotekoje kas savaitę organizuojami tęstiniai užsiėmimai skaitymo sunkumų turintiems vaikams, renginiuose dalyvauja savanoriai su savo apmokytais šunimis.

Atskira kaniterapijos veiklos gija – skaitymas su šunimi. Dažnai manoma, kad ši veikla tinka tik vaikams, tačiau įrodyta, kad toks skaitymas padeda žmonėms po insulto greičiau atgauti kalbos dovaną, lavinti kalbėjimą, padeda Alzheimeriu sergantiems gaivinti atmintį.

Koks šio recepto stebuklas? Šuo nepertraukia, netaiso ir be išlygų priima skaitantįjį – ši netikėta bičiulystė ramina ir motyvuoja įveikti kylančius sunkumus. Skaityti pasirenkamos knygos apie gyvūnus, dažniausiai – apie šunis. Sukuriama jauki namų aplinka, skaitymo kampelyje jaukiai įsikuria trys geriausi draugai: vaikas, šuo ir šuns šeimininkas. Tėveliams tenka kantriai palaukti už durų. Projekte „Skaitymas su šunimi“ dalyvauja tik specialų egzaminą išlaikę, galiojantį pažymėjimą turintys šunys.

Rugsėjo 14 d. 17.30 val. vyks įvadinis susitikimas, žymintis naujojo ciklo pradžią. Apie kaniterapiją Lietuvoje papasakos individualiosios psichologijos konsultantė, terapinio šuns Mona vedlė Rasa Kardaitė-Vėlyvienė. Taip pat kartu aptarsime būsimų susitikimų scenarijų, išsiaiškinsime darbo būdus ir taisykles. Visus tokiuose skaitymuose norinčius dalyvauti pradinukus ir jų tėvelius kviečiame registruotis į ciklą jau dabar – įvadiniame susitikime lauksime būtent jų. Vėliau šio susitikimo dalyviai rinksis skaityti keturkojams klausytojams vieną kartą per savaitę (iš viso planuojama suburti 2–3 vaikų grupes po 5 dalyvius). Kiekvienam vaikui bus skirta po 15 min. paskaityti šuniui ir su juo pabendrauti.

Susitikimai yra skirti pradinių klasių mokiniams, turintiems skaitymo sunkumų.

REGISTRACIJA: dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis el. paštu grupems@lnb.lt

Susitikimas vyks Vaikų ir jaunimo literatūros departamento renginių kambarys (103), I a.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.