Blogas

Šeimos tradicijos: kaip jas susikurti?

2019-01-09 — Goda Leo0

main

Blogas

Šeimos tradicijos: kaip jas susikurti?

2019-01-09 — Goda Leo0

Vienas iš puikių būdų leisti laiką kartu – turėti savo šeimos tradicijas. Nekalbu apie Kalėdas ar Velykinių margučių ridenimą. Būtinos tradicijos, kurias darote bent jau kartą per savaitę ar mėnesį. Tai veikla, kuri visiems jums įdomi, jus vienija ir kuria prisiminimus.

Tradicijų tipai

Tradicijos skirtingos ne tik pagal savo veiklą, bet ir pagal tai, kada atliekamos. Galima išskirti tokius tradicijų tipus:

  • atliekamos kasdien. Tai jūsų vakarienė kartu, vakarinės pasakos įpročiai, namų ruošos darbas.
  • savaitinės tradicijos. Panašios į kasdienines, bet atliekamos kartą per savaitę. Labai tam tinka savaitgaliai.
  • proginės tradicijos. Kalbama apie šventes, ypatingus gyvenimo įvykius, iššūkius. Gal kiekvieną rugsėjo 1-ąją darote po nuotrauką? Kasdien per gimtadienį jubiliatui ryte padarote pusryčius? 

Nutarkite kartu

Jeigu vaikai jau pakankamai dideli, kad gali išreikšti savo nuomonę, pasidalinti norais ir idėjomis – surenkite šeimos susirinkimą šiuo klausimu ir pabandykite kartu sugalvoti kas jus visus džiugintų. Paskutinį mėnesio ketvirtadienį apsilankymas baseine? Šeštadieniais kepsite blynus? Pirmą naujo sezono savaitę valysite langus?

Darykite reguliariai

Pagrindinė gerų tradicijų taisyklė – darykite taip reguliariai, kaip ir nutarėte. Žinoma, gyvenimas pilnas netikėtumų, staiga atsiradusių darbų ar susitikimų, bet bent kartą pasistenkite viską padaryti dėl šeimos.

Rinkitės skirtingas

Nereikia DAUG tradicijų, pradėkite nuo vienos ar kelių. Jeigu esate pasiryžę imtis šio reikalo rimtai – pasirinkite keletą iš skirtingų kategorijų. Dažnai norisi daugiau tradicijų sukūrus šeimą ar gimus naujam šeimos nariui – nepersistenkite, nes tradicija ir yra tai, ko jūs laukiate, o ne darote ir darote.

Raskite naudą

Beprasmės tradicijos niekam neįdomios ir greit pabosta. Reikia rasti tikslą, kuris būtų naudingas visiems šeimos nariams. Daryti kažką dėl vieno asmens, aukotis – neįkvepia. Žinoma, jeigu tikslas svarbus – visų šeimos narių susivienijimas taip pat labai sveikintinas, tad galbūt kartą per mėnesį aplankysite šunų prieglaudą ar padėsite tvarkyti jūsų rajono aplinką.

Suasmeninkite

Kai atrandate tikslą, pavyzdžiui, kovo mėnesį visad baltinti medelius, raskite būdą, kaip šį darbą paversti jūsų asmenine šeimos tradicija. Gal tai reikėtų pavadinti Balta diena ir šį darbą atlikti apsirengus baltai, o paskui valgyti baltą maistą?

Pasikniskite praeityje

Labai smagu tradicijas tęsti iš kartos į kartą. Pagalvokite, ką jūs darėte savo vaikystėje pakankamai reguliariai, kas vienijo visą šeimą ir dabar tai prisimenate su didžiausiu džiaugsmu. Pagulėjimas ant žemės po pirmojo griaustinio? Apsilankymas viename ar kitame renginyje? Atgaivinkite tai!

Atsižvelkite į amžių

Daugiausiai laiko kartu su tėvais praleidžia ikimokyklinukai ar pradinukai. Tuomet ir visos tradicijos lengvai „prilimpa“. Žinoma, yra tokių ritualų, kurie labiau tiktų vyresniems vaikams – tradicinis naktinis žygis, žvejyba, grybavimas, kelionė… Pagalvokite, kad gal kai kurias tradicijas verta įvesti vėliau arba atsisakyti nebeįdomių.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.