Išbandome

Pudelio kronikos: kaip išrinkti maistą šuniui?

2019-07-03 — Goda Leo0

main

Išbandome

Pudelio kronikos: kaip išrinkti maistą šuniui?

2019-07-03 — Goda Leo0

Mūsų didysis pudelis Grehemas – šeimos dalis, ne tik džiuginanti savo buvimo, bet ir padedanti man atsakyti į klausimą „na, tai kada berniukas?” Kad ir kaip kvailai skambėtų, Grehemas mūsų pagrandukas lepūnėlis, kurio priežiūrai reikia skirti dėmesio.

Jeigu bent šiek tiek svarstote, kad norėtumėte šuns, kalbėsiu, kaip ir kitų veislių šeimininkai – šis yra tobulas. Jis nesišeria, puikiai sutaria su visais, yra be galo protingas ir prisitaikantis prie kompanijos šuo. Viena bėda su jo mityba, kaip ir daugelis šiuolaikinių žmonių, taip ir šunys, vis dažniau tampa kažkam alergiški. Daugelio pudelių skrandis yra jautrus, o mūsiškiui, nors jis gali suvalgyti viską, rezultatai pasimato akyse tiesiogine ta prasme – nuo vištienos produktų jam labai ašaroja akys. Pusę laiko pirkau šunų maistą su žuvimi ir ryžiais, o nesulaukusi norimo rezultato pagaliau įsigilinau į sudėtį ir ten radau, jog didžiąją dalį žuvies pagrindo maisto sudaro vištienos riebalai! Todėl pirma ir pagrindinė taisyklė renkantis maistą šunis – SKAITYKITE SUDĖTĮ. Ne tik tai, kas parašyta ant pakuotės priekio, bet ir tą, smulkiomis raidėmis.

 

Šunų ėdalas dažniausiai skirstomas į pagrindines kategorijas:

  • ekonominės klasės. Tai žinomi ženklai, daug reklamuojami, bet naudos augintiniui tiek, kiek iš sasyskų vaikui;
  • premium klasės. Juose jau daugiau mėsos, sudėtis pritaikyti šuns amžiui, svoriui ar net rūšiai;
  • super premium klasės. Pagrindinis šio maisto baltymų šaltinis – mėsa, kuri be jokių ten kailių ar kanopų. Šiame maiste nėra dažiklių, konservantų, skonio stipriklių.
  • ultra premium klasės. Jis labiau skirtas vyresniems šunims, šuniukams, besilaukiančioms kalėms, o pagrindinis skirtumas nuo super premium – didesnis grynos mėsos procentas sudėtyje.

Tai ar kyla klausimų, kuo maitinti šunį?

Turbūt žinote, kad kiekvienoje sudėtyje didžiausią sudėties dalį užimantys ingredientai (nesvarbu tai šampūnas, dešra ar šuns maistas) yra rašomi pačiame priekyje. Paskaitykite pirmus penkis ir jei juose nėra pelenai, smėlis (ne, aš nejuokauju), kokie nors neaiškūs priedai – tuomet maistas vertas dėmesio. Arba dar geriau – ar perskaičius sudėtį sutiktumėte nuryti bent vieną gabalėlį šio ėdesio? Jei taip, tuomet nebijokite šerti ir šuns.

Mūsų atradimas ir Grehemo labiausiai pamėgtas maistas yra „Belcando” – pagamintas Vokietijoje super premium klasės sausas ėdalas su lašiša. Šio ženklo sausame šunų maiste nėra grūdų, kas dabar irgi labai aktualu, nes daugelis šunų jų netoleruoja.

Kaip jau minėjau, Grehemas alergiškas vištienai, todėl „Pet24” parduotuvėje nuostabi konsultantė Rasa mums rekomendavo rinktis su šviežia lašiša (jos čia net 30%) ir burnočių sėklomis.

Ypatingoms progoms visuomet turiu ir „Belcando” gardėsių – vieno baltymo, kuriame nėra primaišyta skirtingų gyvūnų ar augalinių baltymų, konservų. Juos naudoju ruošdama žaisliuką – turime įsigiję tokį su anga viduje: į jį įdedu kokia nors džiovintą kiškio ausį ar mėsos lazdelę, aplink prikemšu konservų ir suvyniojusi į plėvelę palaikau kameroje. Tokiomis karštomis dienomis šuo grauždamas ne tik turi užsiėmimą viską iškrapštyti, bet ir atsigaivina.

Na, o nevalgiukams (taip, būna ne tik vaikų, bet ir šunų, pasižyminčių neypatingu apetitu) „Belcando” siūlo padažiuką – sauso maisto pagardą, kurio sudėtis išvis pasaka: jautienos raumenų mėsa, širdis, jautienos sultinys ir morkos (yra ir kitų rūšių). Tai toks lyg labai skystas konservas, kurio šaukštą kitą galima uždėti ant ėdesio grūdelių, pamaišyti, kol apsivels ir tuomet pasiūlyti šuniui.

Apie tai, kad itin svarbu sveikai maitintis patiems, ugdyti vaikus kalbama daug, bet ar susimąstote, kad sveikas ėdesys, tinkama dieta tiek pat svarbi ne tik šuns kailio blizgėjimui ar uodegos švytėjimui, bet ir sąnariams, raumenims bei gyvenimo trukmei.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.