Knygos

Kur keliauti Lietuvoje su vaikais?

2019-06-19 — Goda Leo0

main

Knygos

Kur keliauti Lietuvoje su vaikais?

2019-06-19 — Goda Leo0

Ką verta pamatyti Anykščiuose? Kur važiuoti apsilankius Aukštaitijoje? Į kokias vietas užsukti Birštone? Sulaukiu daugybės klausimų kur keliauti su vaikais Lietuvoje ir tikrai ne visuomet galiu į juos atsakyti, nes kad ir labai būtų gaila, nuolatinis darbas, vaikų mokslai/būreliai ir milijonas kitų įsipareigojimų neleidžia keliauti tiek, kiek norėtųsi.

Tad mano džiaugsmui ką tik pasirodė šviežut šviežutėlė, papildyta, atnaujinta kelionių vadovo „Po Lietuvą su šeima“ versija! 2014 m. leidyklos „Terra Publica“ įkūrėjas, fotografas ir keliautojas Vytautas Kandrotas buvo sudaręs pirmą šios knygos versiją. Penkerius metus ji padėjo ne vienai šeimai atrasti įdomiausias Lietuvos vietas, bet, suprantama, informacija paseno, atsirado naujų objektų ir idėjų. Todėl šiemet,V.Kandrotas vėl kibo į darbus ir prieš pat vasaros sezoną pasirodė antrasis, papildytas ir atnaujintas šios knygos leidimas.

Tai storas, 240 puslapių žinynas visiems, norintiems parodyti Lietuvą vaikams ir patiems susipažinti su tokiais, kartais žinomais, bet neaplankytais objektais. Knyga suskirstyta į keturis kelionių tipus: kelionės po Lietuvos miestus, kelionės po Lietuvos regionus, kelionės dviračiais ir kelionės išsukus iš greitkelio. Kaip supratote, vienus maršrutus apžiūrėsite vaikščiodami po miestus pėsčiomis, kitus objektus teks pasiekti automobiliu ar dviračiu. Skirtingų tipų maršrutų knygos puslapiai nuspalvinti skirtingomis spalvomis, todėl jei užsinorite, pavyzdžiui, kelionės dviračiu, galite nedvejodami atsiversti mėlynus puslapius!

Man labai patiko pačiame knygos priekyje esantis žemėlapis, kuris padės vaikams susiorientuoti – tai kas gi toje mūsų šalelėje yra įdomaus. Kiekvienas maršrutas prasideda sutartiniais ženklais, kiek truks viską aplankyti, kada geriau tai padaryti, kiek jis fiziškai sunkus, koks įdomumas vaikams, o koks suaugusiems. Tuomet rasite detalų žemėlapį ir trumpą objektų, ką verta aplankyti, išvardinimą. Užsukti ar ne, spręsti jau jums. Pradėjus pasirinktą maršrutą galėsite eiti kartu su knyga ir skaityti apie kiekvieną objektą detaliau.

Smagiausios yra išnašos šonuose su papildoma informacija apie objektus, pasiūlymu pasidaryti šeimyninę nuotrauką, legenda, pasiūlymu, ką daryti kai lija ar kur nusipirkti suvenyrų. Man, kaip mamai, labai įsiminė priekyje esantis žodynėlis, kuris paskatina vaikus išmokti keletą naujų žodžių, kuriuos išgirs pasakojant apie objektus ir sužinos, ką reiškia frontonas, astronomija ar padarginė (apie šitą teko paskaityti net man).

Prie kiekvieno maršruto yra speciali rubrika „Jei gurgia pilvas…” su rekomendacijomis, kur pavalgyti netoliese.

Visuomet sakau, kad tobulai šeimos išvykai taikytina trijų P taisyklė:

  • Planuoti – ir tada tikrai atsiras laiko visos dienos išvykoms kur nors toliau
  • Pasiruošti – nuo to, ką papasakoti vaikams apie pvz. Laikrodžių muziejų Klaipėdoje iki užkandžių kelionei
  • Pramogauti iš širdies – domėtis, mėgautis ir vertinti būtent čia ir dabar akimirką.

O kelionių vadovas „Po Lietuvą su šeima” būtent ir padės laikytis šių patarimų, nes su ja galėsite KARTU VISA ŠEIMA planuoti kur važiuoti ir ką pamatyti. Ji padės šiek tiek pamiršusiems pasiruošti, nes iš jos galėsite paskaityti vaikams legendas ar įdomias istorijas ir, žinoma, leis pramogauti, nes patars, kas dar laukia be lankytinų objektų, kur nuklysti nuo kelio ir pasidaryti patį skaniausią pikniką gamtoje!

„Po Lietuvą su šeima” galite įsigyti knygynuose arba http://www.terrapublica.lt/produktas/po-lietuva-su-seima-2019/ už itin draugišką kainą 9,99 Eur.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.