RenginiaiVilnius

Kultūros nakties renginiai vaikams ir šeimoms

2018-06-12 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Kultūros nakties renginiai vaikams ir šeimoms

2018-06-12 — Goda Leo0

SENŲJŲ AMATŲ DIRBTUVĖS, SAVIČIAUS G. 10Dažniausiai visos kelionės į miestą būna suplanuotos su aiškiu tikslu, tiksliai žinant kur keliauji – nuo taško A iki taško B. Kultūros naktį miestas juda pagal visai kitą logiką – po renginius veda intuicija ir net nežinai, kas patiks labiausiai ir kur galiausiai nuklysi, bet su vaikais kelionės tikslus reikia turėti aiškesnius, todėl išskyriau šeimoms įdomius renginius.

Kultūros nakties – jau birželio 15 d. Vilniuje, o visi renginiai yra nemokami. Visa programa www.kulturosnaktis.lt

ŠEIMŲ ERDVĖ „PASAKŲ KARALYSTĖ“ (BERNARDINŲ SODAS)

18-01 val. Šiais metais Šeimų erdvė lankytojus kvies nusikelti į „Praeities karalystę“. Įvairių kultūros bei meno edukacinių programų dėka vienos nakties festivalio lankytojai galės susipažinti su nuostabiu istorijos pasauliu bei išgirsti įdomių pasakojimų apie mūsų praeitį. O šios karalystės lankytojai galės pasijusti istorijos valdovais, atrasti save bei pažinti pasaulį. „Praeities karalystė“ virs erdve, kurioje karaliaus praeities šešėliai, kviesdami pažinti istoriją, susipažinti su kitomis kultūromis, atrasti įdomias interaktyvias veiklas, žaisti žaidimus bei kartu sužinoti kažką naujo ir gerai praleisti laiką gamtos apsuptyje.

PROGRAMA

Muzikos ir judesio erdvė

 • 18:00–19:00 Ansamblis – „Klezmer Klangen“
 • 20:00–21:00 Lietuvos linijinių šokių federacija – „Linijiniai šokiai“
 • 21:30–22:30 Flamenco Šokių Grupė Soleá – „Aš – moteris“

Cirko pieva

 • 18:00 – 20:00 Vilniaus senamiesčio teatras – „Gatves teatro fotoatelje“
 • 19:00-21:00 VMLR Kauno cirko meno akademija – „Share’inam cirką“
 • 21:00–22:00 Vilniaus senamiesčio teatras – Žongliravimo dirbtuvės
 • 22:00 – 22:30 Vilniaus senamiesčio teatras – Fakyrų pasirodymas

Teatro erdvė

 • 19:00-20:00 Teatras vaikams „Teatriukas“ – „ŽALIA GYVA“
 • 22:30–00:30, (3 pasirodymai po 15 min. – 22:30, 23:20, 00:00) Šešėlių teatras „Skrajojantis stogas“

Instaliacijos

 • 19:00–23:00 „Kabom“
 • 22:00–01:00 „Kristalų kunigaikštystė“
 • 22:00–01:00 VšĮ „Žalia varna“ – „Laimės šluotelė“ lietuviški ženklai erdvėje

Patyrimų stotelės

 • 18:00–19:00 VšĮ „Žalia varna“ kūrybinės dirbtuvės – „Laimės šluotelės“
 • 18:00-20:00 Muzikos instrumentų dirbtuvės „Grojantys slibinai“
 • 18:00–21:00 pasakų kūrimo dirbtuvės „Nieko rimto“
 • 18:00–22:00 stalo žaidimų klubas „RIKIS“
 • 18:00-22:00 VšĮ kultūros klubas „Kitaip“ – „Pastatyk Gedimino bokštą!“
 • 18:00–01:00 „Piešimas“
 • 20:30–21:30 Kūrybinio rašymo dirbtuvės „NeRašyk“

Senieji skambesiai
18:00–20:00 Lietuvos jaunimo ramuva „Senosios dainos“
19:00–21:00 Grojimo dambreliu dirbtuvės su Simu Januliu

NERK (LVJC Didysis baseinas)

20 val. Vaizduotės stotelėje Jūsų laukia i baleto studijos šokių spektaklis „Haris Poteris ir išminties akmuo“ tai spektaklis pastatytas pagal J.K Rowling knygą. Scenoje išvysite visus mėgstamiausius šios knygos veikėjus.

BASTĖJOJE VĖL GYVENA BAZILISKAS

(VILNIAUS GYNYBINĖS SIENOS BASTĖJA, BOKŠTO G. 20)

18-23 val. Bastėja – įtvirtintas žemių ir mūro gynybinis fortifikacinis statinys, skirtas miesto gynybai, susidedantis iš bokšto, pasaginės dalies, skirtos artilerijai, ir juos jungiančio tunelio. Jūsų lauks bastėjos mitinė būtybė – Baziliskas. Tai būtybė, primenanti dvikojį slibiną su gaidžio galva. Jis žmones užmušdavo savo žvilgsniu ir surydavo. Bastėjoje galima aplankyti atnaujintą parodą „Naujausi Lietuvos archeologijos atradimai“. Parodoje pristatomi radiniai iš paskutinių 15 metų archeologinių tyrimų Lietuvoje. Apžvalgos aikštelėje galėsite stebėti naktinio Vilniaus panoramą.

„Spalvotų šešėlių manufaktūra“ (STIKLIŲ G. 6)

18-21 val.  Tai interaktyvi šviesos ir spalvoto stiklo instaliacija, kurioje lankytojas taptų judančio vitražo dalimi. Baltame peršviečiamame ekrane bus rodomos klasikinio vitražo skaidrės, o erdvėje sukabintos spalvoto stiklo kompozicijos sukurs spalvotą šešėlių teatrą, kuriame lankytojas pasijus tarsi būtų vitražo viduje. Ši šviesos instaliacija skirta visoms amžiaus grupėms ir tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vakaro metu taip pat bus galima nemokamai aplankyti atnaujintą vitražo muziejaus ekspoziciją, įkurtą XVI a. rūsiuose.

MIESTIEČIŲ RANKOMIS ATGIMSTANTIS PAVELDAS (SENŲJŲ AMATŲ DIRBTUVĖS, SAVIČIAUS G. 10)

18:30-00 val. 2018 metai – Europos kultūros paveldo metai, tad metas švęsti ir atskleisti mūsų šalies kultūros paveldo įvairovę! O tradiciniai senieji amatai – neatsiejama lietuviško kultūrinio identiteto dalis. Tad kviečiame visus prisiminti ir puoselėti senuosius, tradicinius amatus, sužinoti ir išmokti naujų, kurti ir patiems išbandyti įvairiausias technologijas, bendraujant su profesionalais meistrais – amatininkais, rekonstruktoriais ir amatų mylėtojais. http://www.seniejiamatai.lt/, https://www.facebook.com/senujuamatudirbtuves/

Kalbanti šviesa (DAILU STUDIJOS PRIEIGOS, BERNARDINŲ G. 10)

18-00 val. „Kultūros nakties“ lankytojai turės galimybę pamatyti šviestuvus, sukurtus J. Vienožinskio menų fakulteto Dizaino katedros studentų, ekspoziciją surengtą atviroje erdvėje visai greta šv. Onos bažnyčios, „Dailu studijos“ prieigose (Bernardinų g. 10, Vilnius).
Projekto „Kalbanti šviesa“ rengėjai organizuos kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai įgis patirties idėją realizuojant materijoje, susipažins su popieriaus, kaip meninės medžiagos, panaudojimo galimybėmis, išmoks naujų jo lankstymo, karpymo, dekoravimo technikų ir galiausiai – džiaugsis rezultatu – autentišku, jų rankomis kurtu šviestuvu.

„Aš labai myliu Lietuvą“ PRIE PAMINKLO KARALIUI MINDAUGUI

18-00 val. Kaip tu, aš, mes jaučiames Lietuvos dalimis? Kas mums visiems yra Lietuva? Kas geriausiai atspindi tai? Ar pagalvojote kada? Ar mąstėte? Veidrodyje žmogus mato save, po vieną, drauge, draugų ar bičiulių kompanijoje. Veidrodis – puikus mūsų atspindys, žvelgdami į veidrodinę Lietuvą kiekvienas mūsų pasijus nuostabios Lietuvos dalimi, Lietuvos piliečiu. Veidrodyje regime save, kiekvienas esame svarbus. Mylintys Lietuvą. Puiki vieta, edrvė pajausti ir pamatyti. Žvelgdamas į save žmogus yra kviečiamas nusifotografuoti, įsiamžinti. Kiviečiamas pasijusti Lietuvos dalimi. Aš, tu, mes esame Lietuva!

Naktiniai karpymai (TAUTODAILININKO DIRBTUVĖS“, J. BASANAVIČIAUS G. 29)

18-00 val. Dirbtuvėse meistras Klaidas Navickas priima besidominčius tautodaile, supažindina su karpymo bei raižinių istorija, tematika bei technika, suteikia galimybę praktiškai išbandyti savo jėgas karpant ar spaudžiant atspaudus. Visus popieriaus karpymo stebuklus meistras pristatys Kultūros naktyje. Norintys tiesiog pailsėti, galės pažiūrėti karpinių animacijos.

Gedimino (P)Bokštai (VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETO ARCHITEKTŪROS FAKULTETO SKAITYKLA, TRAKŲ G. 1)

Nuo 20 val. vaikai ir visi, kas tik mėgsta konstruoti ar smaližiauti, galės pasistatyti skanias kukurūzų pilis ir išsinešti jas, kaip praeities milžinai ant delno ar tiesiog užpulti ir suvalgyti. Taip pat mažieji kviečiami į dirbtuves, kuriose gamins, kurs, spalvins miesto suvenyrus.

Praėjęs šimtmetis būsimąjam (STIKLIŲ G. 4)

19-22 val. Renginio tikslas: supažindinti visuomenę su miesto tradiciniais amatais, palaikančiais Vilniaus gyvybingumą, parodančiais pasauliui šalies ir Vilniaus miesto tautinį veidą bei paveldosauginį išprusimo lygį, suteikti vilniečiams ir miesto svečiams daugiau informacijos apie šių dirbtuvių veiklą, mokymus, stovyklas vaikams, rengiamus seminarus, parodas. Šio renginio metu bus galima paausti, puodą nusižiesti ar molį paminkius nusilipdyti Gedimino pilį ar riešutų indelį, vitražiuką susidėlioti, o gal iš odos pasigaminti raktų pakabuką ar pieštukinę, ar knygos skirtuką. Bus galima senaisiais šlifavimo būdais gintarinį omuletą nusišlifuoti, išbandyti emaliavimo techniką, susipažinti su augalinių dažų dekoravimo būdais ir kituose užsiėmimuose sudalyvauti. Gurkšnojant žolelių arbatą klausytis unikalios styginių instrumentų muzikos ar pasakojimų apie amatų priešistorę bei stebėti amatų gamybos procesus.

ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS: SENAMIESČIO ISTORIJA
(PRIEŠAIS LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA ESANTI AIKŠTELĖ)

20-21 val. Kasdien vaikštom po Vilniaus senamiestį, kuriame kiekvienas pastatas galėtų papasakoti daug intriguojančių istorijų. Deja, dažniausiai mes ju negirdime ir nematome. Jeigu Kūčių naktį galima prakalbinti gyvulius, tai Kultūros naktį grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantis“ kaip visada energingu performansu prakalbins vieną iš Vilniaus senamiesčio pastatų.

 

NAKTIS PAŽINIMUI (VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRAS, TOTORIŲ G. 28)

18-00 val. Parodos turinį kūrusiems profesionaliems istorikams ši paroda – ambicingiausių ir labiausiai netikėtų idėjų paieškų rezultatas. Jie atrado eksliuzyvinius, savo laiką pralenkusius išradingųjų vizionierių užmojus, kuriems nestigo ir gero humoro jausmo. Pasak parodos kuratorės Rositos Garškaitės „neabejotinai daugiausia šypsenų sukelia tarpukariu vykusios lietuviškojo Edisono paieškos, o tuo pačiu išradimų registravimo bumas iliustruoja ir parodos siekį parodyti, apie ką fantazavo, svajojo, ko troško mūsų piliečiai“. Valstybės pažinimo centro lankytojus stebins ir parodos pateikimo forma. Centro vizitine kortele tapusios planšetės – tik dalis šiame projekte naudojamų inovatyvių technologijų. Didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, paveikūs garso takeliai sukurs skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadins vaizduotę. Lankytojai patirs tarpukario lūkesčius, karo nuožmumą, sovietmečio nuobodulį, sąjūdžio pakilumą.

Registracija neprivaloma, tačiau rekomenduojame iš anksto užsitikrinti vietą parodos seanse, užpildant registracijos formą. http://pazinkvalstybe.lt/

Būk mano draugas (S. MONIUŠKOS SKVERAS)

17:30-19:30 Tai ne vienerius metus organizuojams NVO Vaikams konfederacijos renginys plačiąjai visuomenei. Kultūros nakties programoje vaikų ir jaunimo grupių kolektyvai įsilies į bendrą renginio konceptą atlikdami meninę-kultūrinę programą: dainos, šokiai, žaidimai, mįslės ir t.t. Programa:
1. Vaikų lopšelis darželis “Nendrė” eilėraščiai ir šokis; (10- 15min)
2. J.Ivaškevičiaus jaunimo m-la keramikos darbai; (visą laiką)
3. LVF romų šokių kolektyvas (šokiai su vizualika ir kita); (15-25min.)
4. “Atsigręžk į vaikus” vaikų ir jaunuolių grupė (dainos, muzika ir.t.t.);
(15-20min.)
5. VšĮ “Guboja” žaidimai, interaktyvios pramogos, vaikų kūrybos darbai).

www.nvovaikamskonfederacija.lt

Greitoji juoko pagalba (MENŲ SPAUSTUVĖ, ŠILTADARŽIO G. 6)

18-18:45 val. Tai edukacinė interaktyvi gydytojų klounų programa scenoje, įtraukianti mažuosius žiūrovus. Norime parodyti vaikams, kaip juokas ir šypsenos gali ne tik praskaidrinti dieną, bet ir pagelbėti įvairiose situacijose. Programos metu klounai visus žiūrovus ruoš juoko pliūpsniui per magiškus triukus, muziką ir žaidimus. Žiūrovai taps šios programos dalyviais ir pagrindinėmis scenos žvaigždėmis. Geros emocijos garantuotos tiek mažam, tiek dideliam! REGISTRACIJA giedre@menuspaustuve.lt

www.raudonosnosys.lt

BŪTYBIŲ UŽUPIS (PRADŽIA – MALŪNŲ G. UŽUPIO ANGELO SKULPTŪRA ARBA KNYGYNE “KEISTOTEKA”, PAUPIO G. 2 (BLOGU ORU)

20-22 val. BŪTYBIŲ UŽUPIS – tai užuominų žaidimas šeimai pagal Kotrynos Zylės lietuvių mitinių būtybių enciklopediją vaikams DIDŽIOJI BŪTYBIŲ KNYGA. Tėvai su ikimokyklinukais ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikais kviečiami leistis į smagią kelionę po Vilniaus Užupį ir surasti ten pasislėpusias būtybes pagal žaidimo organizatorių pateiktą žemėlapį su užuominomis. Pirmosios 5 šeimos, įveikusios Būtybių maršrutą, gaus dovanų po knygą DIDŽIOJI BŪTYBIŲ KNYGA. Žaidimo pradžia – 20 val. prie Užupio Angelo skulptūros (geru oru) arba knygyne “Keistoteka”, Paupio g. 2 (blogu oru). https://butybes.wordpress.com/ https://www.facebook.com/events/844312182437976/

Panirus į elektrą (ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS, RINKTINĖS G. 2)

19-22:30 val. Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino katedros studentai paruošė netikėtas ir įdomias interaktyvias instaliacijas, kurios bus eksponuojamos energetikos ir technikos muziejaus požemiuose, kur galima rasti Vilniaus elektrinės likučius. Beklaidžiojant po muziejaus užkabarius panirsite į povandeninį pasaulį, stebėsite, kam mums reikalinga elektra, susidursite su savo baimėmis, galėsite paliesti šviesą ir daugelis kitų.

GARSO KOMIKSAI KITAIP (UNESCO GALERIJA, ŠV. JONO G. 11)

20-21:30 val. Komiksų dailininkė Miglė Anušauskaitė, kompozitorius Andrius Šiurys, aktorė ir režisierė Julija Šatkauskaitė bei kūrybinė komanda „Bilietų nėra“ pristato garso komiksų parodą „Truputis diskurso“. Eksperimentuodami ir aiškindamiesi, kaip turėtų atrodyti (ir kaip girdėtis) garso komiksas, parodos kūrėjai nusprendė iliustruoti nereikšmingas, bet daugeliui gerai pažįstamas kasdienybės situacijas, mūsų kalboje dažnai vartojamus posakius, tokius kaip „bet mes bent jau pradedame apie tai kalbėti“, „daug geriau jaučiuosi, kai nustojau valgyti šlamštą“, „gamtoje taip jau sutvarkyta“. Piešinys, jungiamas su garsu, skatina žiūrovą pasitelkti ne tik savo intelektą, bet ir jusles, ir vaizduotės pagalba „perskaityti“ komiksų pasakojamas istorijas.

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.