DienosKūrybinėstovyklos

Dienos gamtinė stovykla „Indraja – tradicijų labirintais”

2019-04-12 — Goda Leo0

main

DienosKūrybinėstovyklos

Dienos gamtinė stovykla „Indraja – tradicijų labirintais”

2019-04-12 — Goda Leo0

Kaina: 90 eur
Amžius: nuo 7 metų
Apskritis: Vilniaus raj.Daugiau info: https://www.facebook.com/Stovykla-Indraja-tradicij%C5%B3-labirintais-400356793838215/
I grupė: birželio 17- 21 d.

Laikas: 2019 m. birželio 17–21 d.

Vieta: Pavilnių regioninis parkas, LMNŠC III rūmai (buvęs gamtininkų centras), Džiaugsmo g. 44, Vilnius

Atvykimas 7.30-9.00

Išvykimas 17.00 – 17.30 I

Pastaba: Darbotvarkė gali būti keičiama atsižvelgiant į oro sąlygas ir teminės dienos ugdomojo turinio apimtį.

Dieninės etnologinės vasaros stovyklos „Indraja“ veiklos programa

Dienos teminės veiklos

1. pirmadienis Atvykimas į gamtininkų buveinę. Instruktažai (saugaus elgesio transporte, gatvėje, gamtoje ir prie vandens telkinių). Žaismingas susipažinimas su vadovais ir kitais stovyklautojais. Ekskursija po gamtininkų zoologinę kolekciją ir oranžeriją. Susiskirstymas į būrius. Susipažinimas su lietuvių senovės istorija, simbolika, jos reikšme. Asmeninių amuletų su lietuviškais simboliais gamyba.
Senoviniai muzikos instrumentai (skrabalai, kanklės, dūdelės ir kt. instrumentai) ir jų reikšmė lietuvio gyvenime. Gaminame skudučius, muzikuojame. Amatų dirbtuvės – gaminsime kalavijus; įvairius papuošalus. Vakaras prie laužo – pasakos, legendos, istorijos, padavimai, mįslės, dainos.

2. antradienis Mūsų tradicinės šventės – Užgavėnės. Užgavėnių papročiai, kaukių ir teminių kostiumų gamyba, užgavėnių dainų ir žaidimų mokymasis. Pamėklių Morės ir Gavėno gamyba, persirengėlių eitynės, Kanapinio ir Lašininio kovos, Pamėklių deginimas, užgavėnių vaišių degustavimas.

3. trečiadienis Mūsų tradicinės šventės – Velykos. Papročiai, dainos, žaidimai.
Amatų dirbtuvės – senovinio apavo (naginių) ir kitų rankdarbių iš odos gamyba; kiaušinių vašku marginimas; vaško žvakių liejimas. Edukacinio filmo peržiūra. Ugnies įkūrimo be degtukų pratybos bei kitos senovės lietuvių paslaptys ir gudrybės

4. ketvirtadienis Mūsų tradicinės šventės – Joninės. Papročių prisiminimas, jų prasmės ir reikšmės mūsų protėvių gyvenime atskleidimas. Žolynų rinkimas, vainikų pynimas, Kupolės statymas ir puošimas, Joninių apeiginių dainų ir šokių mokymasis. Būrimai, paparčio žiedo paieškos, laužų kūrimas ir šokinėjimas per juos bei kitos ritualinės apeigos.

5. Penktadienis Senieji amatai – vilnos vėlimas, sodų rišimas, lankų ir skydų gamyba. Žaidimas „Žalčio lobio paieška“ (lobio paieška ir užduočių atlikimas pagal žemėlapį ir nuorodas).
Stovyklos uždarymas. Dalyvių apdovanojimai. Išvykimas namo.

Stovyklos trukmė: 5 dienos.

Dalyvių amžius: 1–4 klasių mokiniai. Dalyvių skaičius: iki 24 dalyvių

Kelialapio kaina: 90 eu.dalyvaujant dviems vaikams iš vienos šeimos po 75 eu.

Vadovai: 4. Vyr. vadovė Sondra Jonceva

Daugiau info: Sondra Jonceva 865058563, stovyklos@zaliejituristai.lt, gamtineedukacija@gmail.com

Į stovyklos kelialapio kainą įeina:

Maitinimas 3 kartus per dieną. (Maitinimą tiekia maitinimo įmonė)

Visi dalyviai turės atsivežti į stovyklą sveikatos pažymą (tinka ir galiojančios mokyklinės pažymos kopija) ir raštišką tėvų leidimą dalyvauti. Informacija apie stovyklą teikiama tel.: Sondra 865058563 stovyklos@zaliejituristai.lt; gamtineedukacija@gmail.com

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.