Žaidimai

Bendradarbiavimo stalo žaidimas – šeimos komanda prieš sistemą

2019-01-02 — Goda Leo2

main

Žaidimai

Bendradarbiavimo stalo žaidimas – šeimos komanda prieš sistemą

2019-01-02 — Goda Leo2

Pirmą kartą mūsų šeimos stalo žaidimų kolekciją papildė bendradarbiavimo stiliaus stalo žaidimas. Kas tai yra? Komandinis bendradarbiavimo stalo žaidimas yra tuomet, kai ne kiekvienas žaidžia už save, o visi žaidėjai žaidžia prieš žaidimą. Su vyru esame žaidę vieną garsiausių bendradarbiavimo žaidimų „Pandemic”, bet nenusisekus su komandos porininkais, ūpas jį žaisti prapuolė, nes kai kurie jų manė, jog bendradarbiavimas yra, kai vienas įsakinėja, o kiti daro 🙂

Bendradarbiavimo žaidimai tuo ir ypatingi, kad reikia rasti tobulą komandą, o kas galėtų būti geriau už šeimos narius? „Forbiddend Dessert” – 2013 metais „Gamerwright”, tų pačių, kurie išleidę garsiuosius „Rory’s Story Cube”, sukurtas žaidimas pelnęs ne vieną apdovanojimą. Gamegeek.com jį įvertinę 7,2 balai (jo pirmtakui skirti 6,8), o tai jau visai neblogai. Pirmoji šio žaidimo versija buvo „Forbidden Island”, kurį patobulinus sukurta ir ši, užmirštoji dykuma.

 

Žaidimo pradžioje kiekvienam žaidėjui atitenka herojus, kuris turi ypatingų galių. Vienas jų gali nešti daugiau vandens, meteorologas gali pažiūrėti artėjančius orus, archeologas – atkasti daugiau smėlio.

Žaidimo istorija – užmirštoje saloje, kurioje siaučia smėlio audros nukrinta jūsų komanda su visu laivu. Visi gyvi, bet štai laivo detalės – išsibarsčiusios po visą salą, kurią periodiškai (ir nežinai tiksliai kada), užpučia smėlio audros vis paslėpdamos tas detales. Komandos tikslas – kuo greičiau jas surasti, atnešti į vieną vietą ir išskristi. Problemą kelia ne tik smėlio audra, bet ir vis pasitaikantys saulės smūgiai, nuo kurių gelbsti tuneliai arba vanduo, o šio kiekis labai ribotas. Vienam žaidėjui mirus – baigiasi žaidimas.

Žaidimas vyksta ratu, kiekvienas žaidėjas padaro po tris ėjimus, kurie gali būti: eiti viena kortele, atversti kortelę arba nukasti smėlį nuo kortelės. Kol kortelė apipustyta, jos ir atversti negali, o atvertus tik sužinosi, kur slepiasi detalės ar gausi specialių galių, o gal papildysi vandens atsargas. Po ėjimo atsiverčia salos kortelės, kurių daugelis pakeičia žaidimo išdėliojimą. Žaidimas sudėliotas iš kortelių, o salos kortelės jas perstumdo. Taip pat būtent tada sužinai ar užėjo smėlio audra ir ar neištiko saulės smūgis.

Reikia daug daug tartis ir kartu galvoti, kas kur eina, kas kasa vandenį, o kas nuskraidina tave į kitą vietą. Galima dalintis ne tik idėjomis, bet ir ištekliais. Tik kartu galvojant, stengiantis ir ieškant sprendimo galima laimėti. Nors, užsienio forumuose teigiama, kad žaidiant dviems laimėti yra vienas juokas, trims – pasistengus įmanoma, o štai keturiems nelabai yra šansų. Kol kas ir mums keturiems žaidžiant pergalių nepasiekėm, bet trise – įveikėm sistemą.

Žaidimas skirtas vaikams nuo dešimties, bet jį perkando ir septynmetė, žinoma, su šiokia tokia pagalba, kuri šiame žaidime taip ar taip labai skatintina.

Jei ieškote, kaip suvienyti šeimą, priversti visus stengtis dėl bendro tikslo, tai šis žaidimas labai „į temą”. Dar papildomų balų pridėčiau už metalinę dėžutę, „steampunk” stiliaus kortelių dizainą ir labai gražų laivą, kuris išsiardo.

Komentarų 2

  • Zanetitto

    2019-01-05 10:38

    Ačiū už rekomendacijas!
    Labai norisi daugiau rimtesnių stalo žaidimų apžvalgų!

    Atsakyti

    • Goda Leo

      2019-01-05 13:36

      Rimtesnių, vien suaugusiems skirtų žaidimų apžvalgų ir blogų tikrai yra, o mano tikslas rekomenduoti žaidimus, kuriuos „įkanda” ir vaikai.

      Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.