Knygos

7 žingsniai, kaip tapti tokiais tėvais, kokie norite būti

2020-01-11 — Goda Leo0

main

Knygos

7 žingsniai, kaip tapti tokiais tėvais, kokie norite būti

2020-01-11 — Goda Leo0

Metus pradėjau su nauja „Baltos lankos” knyga Headvig Montgomery „Tėvystės magija”. Dar ant viršelio šviečiantis žvaigždutė teigia, kad knyga išversta į daugiau nei 20 kalbų ir yra pirmoji šios serijos knyga.

Norvegė šeimos psichologė Hedvig knygoje labai koncentruotai dalinasi įžvalgomis ir, pavadinčiau, 7 žingsnių programa, tėvams, kurie nori ne tik stengtis dėl vaikų, bet ir dėl savęs. Knygos pagrindinis ramstis – tvirtas emocinis ryšys su vaiku, nėra naujas panašioje literatūroje. Dabar tai turbūt pagrindinis leitmotyvas visose tėvams skirtose knygose: tik turėdami ryšį su vaiku galėsite ir spręsti bėdas, ir džiaugtis kartu. Tiesa, kaip jį susikurti jau kitas klausimas.

 

Pirmas atvertus knygą krentantis į akis dalykas – pateikimas. Tai labai gražiai sumaketuota knyga – pagrindinės mintys paryškintos ir padidintos, konkretūs patarimai – atskiruose fonuose. Tai labai palengvina knygos skaitymą ir informacijos priėmimą.

Antra, šioje knygoje didelis dėmesys skiriamas tėvams. Tai ne patarimai, kaip jie turi tapti geresniais tėvais ir kaip auklėti vaikus, bet kaip jiems patiems suprasti, kokie jie yra ar norėtų būti tėvai. Autorė labai rekomenduoja grįžti į savo vaikystę, įvertinti įvairius prisiminimus susijusius su savo vaikyte.

Esu perskaičius dešimtis knygų apie vaikų auklėjimą, tad labai kažką naujo nedažnai išgirstu, bet šioje knygoje radau!

„Man regis, idėja apie dėl visko sutariančius tėvus ištisus dešimtmečius trikdė ir vaikus, ir suaugusiuosius. Užuotn ja tikėję, turėtume kalbėtis apie vaikų auklėjimą, suprasti partnerio poziciją ir pamėginti žaisti komandinį žaidimą. Šeimoje turi būti erdvės atvirumui, supratimui, kad visi turime silpnybių, kad klysta ir mama, ir tėtis. Visi kartais klystame. Vaikams nereikia tėvų, kurie dėl visko sutaria: jiems reikia vienas kitą ir juos mylinčių tėvų, kurių nuomonės kartais gali išsiskirti, jiems reikia matyti galimybę suklydus atsiprašyti ir mėginti iš naujo. Juk esame tik žmonės ir stengiamės būti kuo geresni.”

Taip pat, ar pagalvojote, kad girdami vaiką už nupieštą piešinį ar pažymį žodžiu „Šaunuolis!” iš tiesų jį vertinate? Vaikas nori būti matomas, o žodis „puiku”, jų neįvertina. Geriau girti, „oho, kaip tau pavyko”, „tu tai padarei? Kaip gražu”, tada tai tampa ne apibendrinantys ir dažnai nieko nesakantys žodeliai, o konkretus dėmesys vaikui.

Pradžioje gal šiek tiek paviršutiniška ir skambėjusi, kaip visos kitos, vėliau ši knyga man tapo vis įdomesnė. Dažnai kartoju, kad vieno pačio geriausio vadovėlio, kaip auginti ir auklėti vaikus dar niekas neišleido ir, manau, jo tiesiog neįmanoma sukurti, nes visi vaikai ir tėvai skirtingi, todėl savo santykius irgi reikia kurti skirtingai.

Knygą „Tėvystės magija” rasite knygynuose arba http://www.baltoslankos.lt/knygos/tevystes-magija

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.